in

Forum mechaników

Najlepsze forum w Polsce dla mechaników

Obecnie na całym świecie porusza się ponad miliard samochodów, każdy z nich przeszedł odpowiednie testy umożliwiające uzyskania odpowiednich atestów, zezwoleń, certyfikatów, pozwoleń by mogły zostać dopuszczone do użytku w ruchu drogowym.Według szacunków ilość samochodów będzie cały czas rosnąć. W 2025 r. na całym globie ma być ich już 1,5 mld, a granica dwóch miliardów zostanie przełamana w okolicach 2040 r. Wzrost liczby samochodów w dużej mierze będzie spowodowany rozwojem krajów, przede wszystkim Chin i Indii. Według Światowej Organizacji Energii w 2000 r. w Chinach na tysiąc osób przypadało zaledwie cztery pojazdy. W 2010 r. było ich czterdzieści, a według szacunków w 2035 r, będzie ich już trzysta dziesięć . W 2013 r. zarejestrowanych było w Chinach dwieście pięćdziesiąt milionów aut. Oznacza to, że rosnąć będzie również ich średni wiek. Jest to już widoczne na rozwiniętych rynkach w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Statystyki Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) podają, że średni wiek poruszających się po europejskich drogach pojazdów w 2006 r. wynosił 8,4 lat, natomiast obecnie średnia ta podniosła się do 9,75. Na rynku amerykańskim średni wiek samochodu zwiększył się z 10 lat w 2008 r. do 11,6 w 2016. W Polsce około 16 milionów samochodów ma 10 lat i więcej, natomiast średni wiek określa się na 15 lat. Widząc jak wzrasta średnia wieku eksploatacji pojazdów można się zastanawiać co będzie z ilością usterek i jakie będą koszty ich usuwania wiedząc, że obecnie osiągi niektórych podzespołów sięgają ekstremum wytrzymałości.

Wszystko jest pięknie, gdy mamy nowy pojazd z salonu na gwarancji, ponieważ w większości usterek jakie wynikną podczas użytkowania w tym okresie są usuwane w ramach gwarancji (również mamy większe szanse na pozytywne rozpatrzenie naszych roszczeń). Również w tym okresie możemy borykać się z problemami i biurokracją, która jak wiemy zatacza coraz szersze kręgi. Jednak jak wszystko ma swój czas i nie trwa wiecznie.

Co zrobić, gdy pojawi się problem z naszym pojazdem, który nam służył przez lata do momentu awarii, usterki?

Jakbyśmy tego stanu nie nazwali usterka, awaria, defekt to i tak świadczy o jednym nasz pojazd potrzebuje „lekarza” mechanika, który zdiagnozuje doradzi, podpowie co i jak zrobić. Z takim podejściem mało kto się spotka podczas wizyty u mechanika w warsztacie. Zazwyczaj jest podejście czysto biznesowe: „Proszę zostawić pojazd zobaczymy co jest powodem problemu i oddzwonimy” lub „To pewnie świece, ale musimy dokładnie to sprawdzić” itd. Najczęstszym przypadkiem, gdy dopada nas problem z pojazdem mechanicznym to czas kiedy jesteśmy w podróży, wówczas czeka nas podróż lawetą. Po czym okazuje się, że koszt usunięcia drobnej usterki przybiera rangę „wymiany napędu w rakiecie kosmicznej” tym samym koszty są niebagatelne. Naciąganie klienta na wyższe koszty w warsztatach samochodowych nie jest dla nikogo tajemnicą, lecz jest kilka metod, które są najczęściej stosowane:

1. Błędna diagnoza – fachowiec celowo wprowadza niczego nieświadomego kierowce w błąd by podczas późniejszego rozliczenia podbić koszt naprawy (częsty przypadek podczas przetartej izolacji w instalacji elektrycznej pojazdu).

2. Stosowanie tanich płynów i olejów – podczas wymiany oleju czy płynu często pozostawiamy pojazd i odchodzimy z przekonaniem, że fachowiec zaopiekuje się naszym pojazdem, lecz często jest tak, że otrzymujemy rachunek za lej czy płyn który jet droższy niż ten zastosowany.

3. Podróże pojazdem klienta w celach prywatnych tzw. jazda testowa kilkanaście kilometrów na koszt klienta.

4.Podmiana części – często dochodzi do podmiany sprawnych części na zamiennik lub część z defektem. Najczęściej łupem mechaników-złodziei padają katalizatory i filtry cząstek stałych, a dokładniej ich najcenniejsze wkłady. Obudowy zostają na miejscu.

5. Wymówki – podczas odbioru pojazdu po źle wykonanej pracy można usłyszeć wymówkę w stylu ” to się dotrze” czy „tak musi być i już” świadczy to o jakości wykonanej usługi lub tylko skasowaniu klienta bez dokonania naprawy. Nie należy bagatelizować niepokojących dźwięków bowiem może przyczynić się to do poważnej usterki lub doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Wiele osób będzie w stanie potwierdzić taki stan rzeczy, tym bardziej, że fachowcy wykonujący dokładnie swoją pracę z „miłości do pojazdów” mają obłożenie na wykonanie prac na kilka miesięcy do przodu, z prostego powodu klient jest wstanie poczekać kilka tygodni, gdy wie że po oddaniu pojazdu w dobre ręce nie będzie kilkakrotnie wracał do warsztatu z powodu reklamacji spowodowanej niechlujnym czy nierzetelnym wykonaniem naprawy.

Czy można się ustrzec od nieuczciwych warsztatów samochodowych, a tym samym samemu rozwiązać kilka bolączek naszego środka lokomocji (samochodu) samodzielnie?

Odpowiedź jest niezmiernie prosta, ależ oczywiście, że tak wystarczą chęci do pracy, żyłka majsterkowicza (przy większych usterkach), odrobina cierpliwość i chęć do dzielenia się swoimi problemami z innymi użytkownikami pojazdów mechanicznych. W sieci można znaleźć wiele storn o tematyce samochodowej, lecz zazwyczaj są to długie wywody na jeden temat, który na koniec i tak nie pomoże w rozwiązaniu naszego problemu. Oznacza to natomiast, że brakuje użytecznej informacji (tzw. krótko i na temat). Wszyscy chcielibyśmy mieć dostęp do ogromnej wiedzy dotyczącej usterek jakie mogą się nam przytrafić podczas poruszania się pojazdem. Z doświadczenia wiemy, że im więcej kilometrów pokonujemy tym prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji awaryjnej wzrasta. Najlepszym rozwiązaniem jest z punktu widzenia użytkownika pojazdu mechanicznego, tym samym kierowcy jest powstanie forum mechanicznego dzięki, któremu otrzymamy w krótkim czasie odpowiedzi dotyczącej naszego problemu. Tym bardziej, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć przed podróżą a zwłaszcza w trakcie podróży wystąpienia sytuacji, która przysporzy nam kłopotów.

Najczęstsze problemy z jakimi borykali się kierowcy podczas wakacji to: usterki występujące w samym silniku (23%), problemy z akumulatorem (15%), uszkodzenie ogumienia (9%), układ napędowy, skrzynia biegów (8%); Problemy a kluczykami, zamkiem, alarmem (7%), alternator, prądnica (4%), ogrzewanie, chłodnica (4%), układ hamulcowy (4%), układ paliwowy (4%), układ wtryskowy (3%) oraz pozostałe. Uzyskanie szybkie odpowiedzi na problem jaki może nas dotyczyć w znaczny sposób pozwoli na szybsze usunięcie, pozwoli zaoszczędzić parę groszy oraz co najważniejsze ograniczy stres, który może zniweczyć nam np. plany wypoczynku – cóż to za wypoczynek, gdy głowę zaprząta nam myśl o niesprawnym pojeździe.

W tym celu powstało godne polecenia najlepsze forum w Polsce o mechanice samochodowej, które skupia wszystkich kierowców, którzy borykają się z dolegliwościami w swoich pojazdach, o różnych markach, różnych jednostkach napędowych etc. Wszyscy, którzy poszukują odpowiedzi na zagadnienia związane z mechaniką samochodową będą mogli je uzyskać na tymże forum mechaników.

Forum mechaników skupia fanatyków dwóch, czterech i więcej kółek. Każdy znajdzie coś dla siebie, a przede wszystkim otrzyma przydatną informację na nurtujące go pytania.

Jak działa najlepsze forum dla mechaników?

Zasada działania i funkcjonowania jest bardzo prosta, wystarczy się zarejestrować by móc dodawać swoje posty, udzielać odpowiedzi na tematy, które zostają zgłaszane przez innych użytkowników borykających się z problemami. Poruszać nowe zagadnienia problematyczne, prowadzić rzeczową dyskusję na konkretny temat, który nas dotyczy. Wyrazić własną opinię na temat zaistniałego problemu (szczegółowy opis problemu, objawy). Kluczem do każdego sukcesu jest ogromna baza informacji, które naprowadzą nas użytkowników na rozwiązanie problemu. W jaki sposób pozyskamy takie dane jak nie od osób, które rozwiązują zaistniałe nieprawidłowości, usterki opisując tym samym objawy, sytuacje w których to się wydarzyło. Ogromna wiedza, jaką dysponują mechanicy w połączeniu z widzą ludzi, których fascynuje świat motoryzacji i jego rozwoju przyczyni się do powstania potężnego zbioru informacji umieszczonego w jednym miejscu, w jednym celu – by pomagać, służyć, rozwijać zainteresowania, hobby oraz poszerzać horyzont motoryzacji. Wielu kierowców pasjonuje się poprawą wyglądu posiadanych pojazdów, często poddając je tuningowi, który przeradza zwykłe pojazdy w motoryzacyjne dzieła sztuki (perełki, których na całym świecie jest znikoma ilość). Również takie zagadnienia warte są uwagi i promowania na najlepszym forum dla mechaników.

Na najlepszym forum mechaników w Polsce znajdziemy, również informację o pracy. Osoby z zainteresowaniami motoryzacyjnymi będą mogły odnaleźć to czego poszukują, a mianowicie pracę, w której będą mogli się spełniać zawodowa jak również wykonywać pracę z pasją i zacięciem jakie mają w sobie. Pewna osoba powiedziała: „Wykonując pracę, która sprawia nam przyjemność nie odczuwamy zmęczenia” odnosząc się do tych słów można z pewnością stwierdzić, że zawierają kwintesencję spełnienia zawodowego. Co lepiej wpływa na nastrój człowieka jak nie fakt spełniania samego siebie.

W latach dziewięćdziesiątych popularne były książki, które każdy pojazd posiadał. Tymi książkami były „Zrób to sam” lub „Sam naprawiam”. W obecnych czasach wraz z postępem technologicznym zostały „wypchnięte” z obiegu jedynie mechanicy są w posiadaniu tajników budowy, najczęściej występujących usterek w pojazdach mechanicznych. Dlatego forum mechaniczne jest niejako odpowiednikiem takiej wiedzy, która ma za zadanie wspomóc zwykłych użytkowników w usuwaniu drobnych problemów oraz diagnozowaniu poważniejszych awarii. Należy być świadomym, że w dzisiejszych pojazdach głównym informatorem o problemie jest komputer pokładowy, który zarządza wieloma istotnymi modułami w naszych pojazdach. Uważam, że warto zapoznać się z zasobem najlepszego forum dla mechaników, ponieważ pomoże w sytuacjach zwątpienia. To użytkownicy forum decydują jak ogromną wiedzę będzie zawierć forum oraz ile przydatnych informacji znajdziemy, odpowiedzią zawsze w takich sytuacjach ilość odwiedzin oraz komentarze pozostawione od użytkowników, którzy skorzystali z zawartej wiedzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły sponsorowane

Content Marketing

Zdalnie sterowane samochody

Zdalnie sterowane samochody