in

Ile kosztuje przegląd techniczny 2018? Ceny idą w górę!

Niestety od 20 maja wzrosną ceny za przegląd techniczny samochodu osobowego i motocykla. Pogłoski o zmianie cen krążyły już od dawna. Teraz mamy jednak potwierdzenie tych informacji. Cena za przegląd techniczny 2018 ulegnie zwiększeniu.

Premier Morawiecki dostał niedawno pismo od Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów w którym próbowała ona wpłynąć na decyzję premiera o zwiększeniu opłat za przeglądy techniczne pojazdów. Nie musiał jednak interweniować w związku tym pismem.

20 maja wchodzi w życie unijna dyrektywa zgodnie z którą Polska i tak musi podnieść ceny za wykonywanie przeglądów technicznych w stacjach kontroli pojazdów.

Przegląd techniczny 2018 – jaka cena?

Zgodnie z nową dyrektywą od 20 maja za przegląd techniczny motocykla zapłacimy 75 zł. Aktualnie cena ta wynosi 62 zł. Jeśli zaś chodzi o przegląd techniczny samochodu osobowego w 2018 roku to obecna opłata w wysokości 98 zł zostanie zwiększona do 126 zł.

Aktualizacja 27.04.2018

Ministerstwo Infrastruktury ostatecznie wycofało się z pomysły podwyżki opłaty za przegląd techniczny samochodu w 2018 roku. Ceny pozostaną na aktualnym poziomie. Warunkiem jest to odbywanie przeglądów w wyznaczonym czasie. Jeśli spóźnimy się o miesiąc wtedy zapłacimy podwójną stawkę za przegląd. Zmiany wejdą w życie najprawdopodobniej w drugiej połowie roku.

 

[Głosów:7    Średnia:2.4/5]

5 Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sprężarka Audi A6 C6

Sprężarka Audi A6 C6

Co powinno się wozić w samochodzie latem?

Co powinno się wozić w samochodzie latem?