in

Jak rozpoznać samochód po wypadku używając miernika lakieru?

Jeśli jesteś aktualnie na etapie zakupu samochodu używanego, powinieneś koniecznie zaopatrzyć się w czujnik grubości lakieru. Za pomocą tego małego i praktycznego urządzenia dowiesz się, które części samochodu były szpachlowane. Niestety w dzisiejszych czasach, ciężko jest kupującemu trafić na tzw. perełkę wśród samochodów używanych. Niestety zakup wiązać się może z ryzykiem, dlatego że nigdy nie możemy mieć 100% pewności o stanie technicznym pojazdu. Zazwyczaj na pierwszy rzut oka auto wygląda świetnie, nie widać wad, dokumentacja się zgadza… Ale jak jest naprawdę?

 

Niestety często samochody mają wiele zamaskowanych wad, których nie jesteśmy w stanie dojrzeć gołym okiem. Można również zabrać ze sobą sprawdzonego mechanika, który jest specjalistą w swojej dziedzinie i to on dokładnie za nas sprawdzi pojazd. Konsultacja specjalisty to niestety dodatkowe koszta, szczególnie nieopłacalna jest taka usługa w sytuacji gdy samochód nie jest stosunkowo drogi. Analiza może kosztować nawet około tysiąca złoty. Na całe szczęście są tańsze sposoby, aby sprawdzić stan pojazdu. Czy nie jest on powypadkowy? Czy ma zamaskowane wady? Z pomocą przychodzi miernik lakieru!

 

Miernik lakieru, czym właściwie jest?

 

miernik lakieruJest to małe i praktyczne urządzenie, z którego korzystają również lakiernicy i blacharze. Za jego pomocą jesteśmy w stanie się dowiedzieć, czy samochód był w niektórych miejscach szpachlowany i czy może był bity? A sprzedawca nic nie wspomniał.. Jest on niedrogim i prostym urządzeniem, a jego zakup zwróci nam się już po pierwszym sprawdzeniu potencjalnego auta. W ofertach producentów znajdziemy wiele rodzajów w zależności od naszych potrzeb. Mamy mierniki również bardziej złożone, które pomogą nam oszacować dokładną ilość warstw położonej powłoki.

 

Miernik z wbudowaną sondą czy na przewodzie?

Zdecydowanie większej dokładności i precyzji wymaga model miernika z wbudowaną sondą. Modele z wbudowaną sondą są narażone na drgania naszych dłoni, czego skutkiem może być błędny pomiar. Dokładniejsze są urządzenia, w których sonda jest oddzielona elementem, który jest połączony z miernikiem. Zdecydowanie są one łatwiejsze w obsłudze, jak również wygodniejsze dla użytkownika. Ceny bywają różne w zależności od danego modelu, jednak czasem lepiej jest po prostu dopłacić kilka złotych i cieszyć się wygodą i precyzją urządzenia.

 

Gdzie mogę zakupić miernik lakieru?

Zdecydowanie największy wybór jest w sklepach online. Istnieje również możliwość zakupu stacjonarnie, jeśli nie jesteś fanem zakupów internetowych. Wtedy najlepiej udać się do sklepów lakierniczych, z całą pewnością tam je znajdziesz. Jednak zdecydowanie większy wybór znajdziesz online. A dodatkowo jest to wygodna i najłatwiejsza opcja zamówienia testera. Jeśli nie do końca wiesz, jaki miernik wybrać – najlepiej zapytać producenta. On z całą pewnością dobierze urządzenie idealne do Twoich potrzeb.

 

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Busy do Holandii

Busy do Holandii. Na co zwrócić uwagę wybierając przewoźnika?

Zawieszenie pneumatyczne - Jak działa zawieszenie pneumatyczne?

Zawieszenie pneumatyczne – Jak działa zawieszenie pneumatyczne?