Mycie kabiny prysznicowej – jak się do tego zabrać?

0
71
Mycie kabiny prysznicowej - jak się do tego zabrać?

Mycie prysznica wcale nie jest takie proste jak się pozornie wydaje. Trzeba pamiętać o kilku miejscach, które są najbardziej narażone na uporczywe zabrudzenia. Prócz skompletowania środków do mycia należy znać również metody czyszczenia, które w szybki sposób uporają się z osadem z wody, mydła i szamponu.

Metoda czyszczenia kabiny

Czyszczenie kabiny prysznicowej należy rozpocząć zawsze od góry i kierować się ku dołowi. Na samym końcu dokładnie myjemy brodzik i wszelkie szczeliny pomiędzy nim a szybą. Pracę rozpoczynamy od usunięcia wszelkich kosmetyków i akcesoriów do kąpieli. Gdy kabina jest już opróżniona, należy dokładnie spryskać ją preparatami czyszczącymi, które zawierają składniki likwidujące pleśń, rdzę lub kamień. Tymi środkami należy umyć baterię, szybę i brodzik. By preparaty skutecznie zadziałały, należy odczekać kilka minut, a następnie przy pomocy miękkie gąbki wyszorować całą kabinę. Następnie całość dokładnie opłukać letnią wodą.

Do umycia szyby skutecznie sprawdza się roztwór z octu. Ten kuchenny specyfik znakomicie rozprawia się z kamieniem z wody. Zakamienione powierzchnie należy przemyć octem i zaczekać około godziny. Po tym czasie całość należy dobrze spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Nadmiar wody z szyb można szybko usunąć przy pomocy gumowej ściągaczki. Do szybkiej dezynfekcji brudnych drzwi kabiny można użyć płynu do mycia szyb lub luster, a po spryskaniu szklanej powierzchni przetrzeć ją ręcznikiem papierowym.

Domowe sposoby czyszczenia kabiny

Kabinę prysznicową można wyczyścić również przy pomocy kwasku cytrynowego. Dwa opakowania kwasku należy rozpuścić w 2 szklankach ciepłej wody. Należy pamiętać, że takim preparatem nie można przemywać kabiny brodzika i płytek wykonanych z marmuru, gdyż kamień ten jest niezwykle wrażliwy na środki zawierające kwasy.

Soda oczyszczona, która jest obecna w każdym gospodarstwie domowym, skutecznie poradzi sobie z pleśnią powstałą w kabinie prysznicowej. Do przygotowania pasty z sody potrzeba 3 łyżek sody wymieszanych z trzema łyżkami wody. Tak przygotowany specyfik należy nałożyć na miejsca pokryte pleśnią i zostawić na kwadrans lub więcej, a następnie dokładnie wyszorować gąbką i spłukać.

Aby zapobiec powstawania pleśni, która powstaje w wyniku nieskutecznej wentylacji i rzadkiego wietrzenia kabiny prysznicowej, należy pozostawiać uchylone drzwi kabiny lub łazienki po kąpieli, otwierać okno lub włączać wentylację. Trudno dostępne miejsca kabin i wszelkie zakamarki lub fugi warto czyścić przy pomocy miękkiej szczoteczki do mycia zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj