in

Obuwie chroniące przed urazami

Obuwie robocze ochronne jest to podstawowa rzecz, jakiej wymaga się na stanowisku, na którym występuje zagrożenie urazu mechanicznego. Wielu pracowników przemysłowych nie lubi obuwia roboczego, uważają je za niewygodne oraz ciężkie. Należy jednak podkreślić, że w wielu przypadkach chroni ono nas przed urazami lub nawet kalectwem.

Czy obuwie robocze musi być niewygodne?

Najtańsze buty robocze są zazwyczaj kupowane przez duże firmy, dla które osób zaczynają pracę. Nie ma w tym nic dziwnego. Rotacja nowych pracowników jest duża, każdy pracownik ma prawo do nowego obuwia, a dobre buty ochronne mogą kosztować sporo pieniędzy. Z czasem jednak, jeżeli pracownik pracuje długo i rokuje na to, że jego zatrudnienie zostanie utrzymane, pracodawca może, a właściwie powinien zainwestować w lepszy standard obuwia ochronnego.

Czym różni się obuwie droższe od tańszego?

Tańsze obuwie wykonywane jest przede wszystkim z najtańszych materiałów. Powoduje to niestety, że obuwie takie faktycznie jest dość ciężkie, mało przewiewne, a jednocześnie mniej trwałe. Droższe modele są również stylizowane na obuwie, którego używamy na co dzień. Tanie buty wyglądają jak typowe obuwie robocze. Modny wygląd obuwia ochronnego może natomiast zachęcić ludzi, do bardziej ochoczego z nich korzystania.

Przede wszystkim dobre obuwie ochronne, wykonane jest z materiałów naturalnych (takich jak skóra) lub z materiałów membranowych. Tanie buty przeważnie wykonywane są z tworzyw syntetycznych, jednakże tworzywa te jak wspomniano, nie zapewniają dostatecznie komfortu. Droższe modele mają wzmacniany nosek na palce wykonany najczęściej z kompozytu, a nie ze stali, co znacząco wpływa na jego wagę.

Czy warto korzystać z obuwia ochronnego w domu?

Do bardzo wielu urazów dochodzi nie w pracy, ale w domu. W zasadzie statystyki pokazują, że do większości urazów dochodzi w domu. Wynika to głównie z faktu, że w domu nie mamy regulaminu BHP, którego musimy przestrzegać. Przez to zdarza się, że pewne czynności wykonujemy w sposób dość ryzykowny oraz nie stosujemy również środków ochrony osobistej. Buty robocze, które za kupimy w sklepie stacjonarnym lub online, nawet używane sporadycznie mogą uchronić nas przed rozcięciami lub złamaniami stopy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak umyć szyby w samochodzie bez smug?

Jak umyć szyby w samochodzie bez smug?

Kiedy wymienić wycieraczki w aucie?

Kiedy wymienić wycieraczki w aucie?