in

Wielowymiarowe dbanie o włosy

Żeby mieć gęste, zdrowe i lśniące włosy, warto o nie regularnie dbać. Codzienna pielęgnacja oraz regularne wizyty u fryzjera pozwolą na zachowanie blasku i łatwiejsze układanie fryzury. Włosy są podatne na zniszczenia ze względu na częste zabiegi stylizacyjne, jakim są poddawane – suszenie, prostowanie, kręcenie, a także farbowanie i rozjaśnianie. Tym bardziej zasługują na wyjątkową troskę. Na szczęście, na rynku dostępne są kosmetyki do włosów, które  dbają o każdy rodzaj włosa. Najlepiej podejść do pielęgnacji wielowymiarowo i zadbać o nie na kilku etapach.

Punkt pierwszy – mycie włosów

To podstawowa metoda pielęgnacji, jednak zbyt często na niej się kończy. Oczyszczanie włosów i skóry głowy z zanieczyszczeń, sebum, kurzu i lakieru do włosów jest tylko podstawowym krokiem. Jednak już tutaj można zdecydować się na mniej lub bardziej odpowiednie kosmetyki do włosów. Dobrze, jeśli są dopasowane do rodzaju włosów i ewentualnych problemów z nimi. Szampony również mogą być wzmacniające i nawilżające, choć – rzeczywiście – warto uzupełniać mycie o kolejne zabiegi.

Punkt drugi – odżywianie

W tym zakresie jest kilka możliwości. Wiele osób preferuje szybką formę odżywki w sprayu, która nie wymaga spłukiwania. Nic dziwnego – to tylko kilka psiknięć. Ale warto, chociaż raz na jakiś czas, zrobić domowe SPA dla włosów. Mogą to być kosmetyki do włosów formie odżywki ze spłukiwaniem lub maski, które przez jakiś czas pozostają na głowie, pozwalając substancjom odżywczym wniknąć w głąb skóry. Takie odżywianie jest na pewno skuteczniejsze niż mycie szamponem z dodatkami. Jeszcze inną formą pielęgnacji są wcierki lub olejowanie – bardziej tradycyjne i naturalne, wiążą się z dodatkowym masowaniem skóry głowy. Naturalne składniki dogłębnie dbają zarówno o skórę, jak włosy, nawilżając je, chroniąc i przyspieszając porost.

Punkt trzeci – nie dla każdego – farbowanie

Wiele kobiet decyduje się na zmianę kolorów włosów – niekoniecznie ze względu na siwienie. Farbowanie nie musi oznaczać niszczenia włosa. Naturalną formą delikatnej koloryzacji jest henna. Oprócz nadawania barwy, henna nadaje objętości i połysku. Warto zamienić niszczące kosmetyki do włosów na ten naturalny specyfik.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowa Toyota Yaris 2020

Nowa generacja – Toyota Yaris 2020

Przyglądamy się diecie pudełkowej

Przyglądamy się diecie pudełkowej