in

Kolizja – jak postępować?

Każdemu kierowcy może się przytrafić kolizja drogowa. Dlatego naszym czytelnikom proponujemy lekturę miniporadnika: kolizja – jak postępować. Należy rozróżnić dwie rzeczy: kolizje i wypadek drogowy. Kolizja jest wtedy kiedy żadnemu z jej uczestników nic się nie stało reasumując dokładniej wtedy można zaliczyć to pod kolizje kiedy nikt nie trafił do szpitala.

Kolizja – jak postępować?

kolizja - jak postępować Po pierwsze po kolizji należy jeśli jest to możliwe osunąć pojazdy z drogi nie blokując ruchu innym pojazdom na drodze. Postępowanie niekoniecznie musi się zakończyć długim i mozolnym czekaniem na przyjazd panów mundurowych z ruchu drogowego. Jeśli strony się zgadzają co do ustalenia winnego kolizji należy spisać oświadczenie w którym to sprawdza zobowiązuję się pokryć koszty naprawy z własnego OC. Ważne jest bardzo aby w oświadczeniu były dane z polisy ubezpieczeniowej, dane prowadzącego pojazd oraz dane właściciela pojazdu jeśli takowe się różnią. Ważną, ale mniej konieczną rzeczą jest zrobienie zdjęć z miejsca kolizji nawet zwykłym smartphone. Większość firm ubezpieczeniowych udostępnia gotowe druczki które znacznie skrócą czas i nerwy uczestników tego zdarzenia.

Kiedy należy wezwać policję?

Jeśli podejrzewamy, że będą problemy z odzyskaniem odszkodowania bądź problemy z kierowcą należy wezwać partol policji. Oszczędzi to nam masę nieprzyjemnych kłopotów oraz zapobiegnie próbie oszustw. Pamiętajmy jednak kolizja jest tylko wtedy gdy nikt z jej uczestników nie ucierpiał. Jeśli podczas spisywania oświadczenia ktoś się źle poczuje zacznie tracić przytomność lub krwawić konieczne jest wezwanie zespołu ratownictwa medycznego. Nie bagatelizujmy jakichkolwiek objawów mogą one zagrażać naszemu życiu bądź życiu innych uczestników wtedy już wypadku. Ruch panujący na drogach w okresie przedświątecznym zawsze jest większy starajmy się zachować jak największą ostrożność i uwagę. Co najważniejsze nigdy nie wolno jeździć na podwójnym gazie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

One Comment

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Samochód do 10 tys

Oferta skupu samochodowego

Oferta skupu samochodowego