Zawieszenie pneumatyczne – Jak działa zawieszenie pneumatyczne?

0
52
Zawieszenie pneumatyczne - Jak działa zawieszenie pneumatyczne?

Zawieszenie pneumatyczne zapewnia stałe parametry resorowania, bez względu na obciążenie samochodu. Stosowaną w tradycyjnych modelach zawieszenia sprężynę zastąpiła pompa zawieszenia. Sercem systemu zawieszenia pneumatycznego jest kompresor, który wtłacza sprężone powietrze do poduszek amortyzatorów, które następnie łagodzą wstrząsy spowodowane przez wystąpienie nierówności. Sprężarka musi wtłaczać jedynie osuszone powietrze we właściwym momencie, co powoduje konieczność współpracy kilku różnych komponentów układu.

Zalety zawieszenia pneumatycznego

Poduszka amortyzująca, znana także jako miech audi a6 c6, tłumi przenoszenie jakichkolwiek nierówności podczas jazdy, co ma przełożenie na nieporównywalnie wysoki komfort. Nowoczesny kompresor działa prawidłowo bez względu na ciężar pojazdu, a także jego dodatkowe obciążenie. Sprężarka najlepiej działa więc w dużych samochodach terenowych i w ekskluzywnych limuzynach.

Kontrola zawieszenia pneumatycznego

Odpowiadający za tłumienie wstrząsów miech bmw e39 musi w ścisły sposób współpracować z komponentami takimi jak pompa zawieszenia. Skomplikowana budowa systemu zawieszenia pneumatycznego, a także duża ilość delikatnej elektroniki powoduje, że właściciel posiadającego ten system pojazdu jest zobowiązany, aby odpowiednio często sprawdzać jego stan techniczny. Sprężarka to urządzenie, którego żywotność szacowana jest na około 200 tys. km.

Regeneracja zawieszenia pneumatycznego

Nieodpowiednio działający miech bmw e53 w zawieszeniu pneumatycznym wskazuje na uszkodzenie systemu. Naprawa lub wymiana takich elementów jak pompa zawieszenia lub kompresor może być związana z wysokimi kosztami. Zawieszenie pneumatyczne montowane jest jednak przede wszystkim w pojazdach klasy premium, których posiadacze liczą się z większymi kosztami związanymi z eksploatacją. Oczywiście regularnie przeprowadzane kontrole techniczne dadzą szansę, aby odpowiednio wcześnie wykryć usterkę, zanim cały układ zawieszenia pneumatycznego ulegnie trwałemu uszkodzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj