in

Samochód do 10 tys

Największym dylematem początkującego kierowcy jest to jaki samochód wybrać jako swój pierwszy środek lokomocji, Temat ten jest bardzo popularny wśród Internautów. Wśród ogłoszeń można znaleźć na prawdę wiele ofert różnej maści pojazdów. Wiadomo jest również, że początkujący kierowca nie ma zbyt mocno wypchanego portfela dlatego też swoje kroki skieruje nie do salonu samochodowego a do komisu. To właśnie w takim miejscu będzie on szukał odpowiedzi na pytanie jaki samochód do 10 tys.? Ponieważ to właśnie taka kwota jest początkową granicą wyznaczaną przez młodych kierowców.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu?

samochód do 10 tys Sama cena to nie wszystko. Bardzo ważne jest również to, jakie wyposażenie ma dany samochód. Warto się bowiem zastanowić czy lepiej wziąć młodsze auto, ale pozbawione na przykład klimatyzacji bądź centralnego zamka, czy może zdecydować się na pojazd bardziej leciwy, ale za to taki, któremu powyższych udogodnień nie brakuje. Sam rocznik samochodu nie jest co prawda najważniejszy, aczkolwiek jest to jedna z danych, których nie można podrobić. Jak wiadomo przebieg samochodu wyświetlony na liczniku może być bardzo łatwo zmanipulowany przez sprzedawców. Dlatego też należy patrzeć na cyfry przebiegu z lekkim przymrużeniem oka. Dużo więcej na temat stopnia wyeksploatowania samochodu powiem na to, w jakim stanie zachowana jest, chociażby tapicerka wewnątrz kabiny. Warto zwrócić uwagę również na kierownicę. Kilkuletnie auto powinno nosić ślady użytkowania na niej. Jeśli jednak widzimy, że kierownica jest nowa, znaczy to, że sprzedawca chciał w ten sposób trochę bardziej odnowić samochód.

Samochód do 10 tys – benzyna czy diesel?

Drugorzędną sprawą jest to czy samochód ma być napędzany silnikiem benzynowy, czy może wysokoprężnym (diesel). Ten temat jest dość skomplikowany. Jednostki napędzane benzyną są na pewno tańsze w remontach ze względu na brak, chociażby koła dwu masowego, który jest zmorą silników diesla. Natomiast jeśli chodzi zaś o kulturę pracy, to w tym wypadku silniki wysokoprężne mogą pochwalić się tym, że już od bardzo niskich obrotów są w stanie wyciągnąć duży moment, który to jest na dobrą sprawę ważniejszy niż chociażby ilość koni mechanicznych pod maską. Silniki wysokoprężne spalają mniej paliwa przez co są bardziej ekonomiczne niż te benzynowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ile kosztuje przegląd techniczny 2018

Czy trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

kolizja - jak postępować

Kolizja – jak postępować?