in

Tuning aut

Wielu fanów motoryzacji w pewnym momencie swojego życia decyduje się na przeprowadzenie tuningu własnego auta. Czym będzie tak popularny tuning aut?

Tuning aut?

Tuning autSą to działania, które mają na celu zmienić wygląd zewnętrzny auta, jego parametry, osiągi w sposób spełniający oczekiwania użytkownika. Rozróżniamy kilka rodzajów tuningu. Najpoważniejszym z nich będzie ingerencja w części wewnętrzne pojazdu, które stanowią o jego osiągach podczas jazdy. Wymiana dwumasy Passat, czy też chipowanie silnika wpisują się idealnie w takie działania. Wspomniane wcześniej koło dwumasy jest często wymieniane ze względu na jego awaryjność w popularnych „passatach”. Koszt wymiany dwumasy passat b6 waha się od cen niskich, po niezwykle wygórowane. Warto sprawdzić wcześniej ile będzie kosztować nas taka przyjemność. Ten element napędu jest jednak zwykle bardzo kosztowny – koszt jego wymiany będzie oscylować w granicy kilku tysięcy złotych.Warto również zastanowić się nad zastosowaniem odpowiedniego silnika. Silnik elektryczny a spalinowy to jednak dwie zupełnie różne kwestie. Najczęściej ulepszanymi autami na „polskim podwórku” są zdecydowanie auta zza zachodniej granicy.

Auta niemieckie do tuningu

Tuning aut niemieckich pozwala przywrócić pojazdom dawny blask i sprawi, że samochody będą odznaczać się na ulicach miast. Passat tuning to zaś najbardziej popularny z przedstawionych pojazdów, które są modyfikowane przez polskich użytkowników. To nie zawsze jest reguła, ale zdarza się, że takie auto zostało już stuningowane w kraju macierzystym. Zazwyczaj jednak auta do tuningu sprowadzane z Niemiec będą charakteryzować się (a przynajmniej te cechy będą pożądane) dobrym stanem karoserii, nienaruszonym podwoziem i nadwoziem, sprawnymi częściami. Brak koniecznych poprawek wizualnych sprawia, że bez problemu można przejść do zabawy zwanej tuning aut.

Z popularnego „passata” można zrobić cuda, inwestując trochę w części i elementy karoserii (także nowe lampy, sportowe zderzaki itd.). Stąd też passat tuning cieszy się wielką sławą – niewielkim kosztem (w porównaniu do innych aut) można zrobić cuda. Warto pamiętać, że tuning aut nie jest łatwą i tanią zabawą. Nierzadko się to wiąże z dużymi wydatkami finansowymi, które są wpisane w to hobby (np. wysoki koszt wymiany dwumasy passat b6). Tutaj jednak liczy się efekt końcowy – wizualny i czuciowy. A nie ma nic przyjemniejszego dla dobrego tunera, aby oglądać swoje dzieło i cieszyć nim oko przez długie lata użytkowania pojazdu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Narzędzia warsztatowe dla amatorów i profesjonalistów – gdzie kupić

Windykacja – jak odzyskać pieniądze?