in

Kuchnia na wymiar – realizacje w Warszawie

Tworzenie wystroju kuchni to nie tylko dobranie frontów mebli kuchennych czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się ergonomia. Niemniej jednak estetyka też jest ważna.

W jaki sposób wybierać meble kuchenne?

kuchnia na wymiar realizacjeJeśli  projektujemy kuchnię na własny użytek idealnym rozwiązaniem dobranie mebli na wymiar. Możemy tutaj swobodniej manewrować doborem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednakże nie jest pozbawiona wad. Musimy dokonywać wyboru z podanych wymiarów szafek, najczęściej więc pozostaje pusta przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi dużą różnicę. Ponadto dobór szafek jest ograniczony, stąd też najczęściej kończy się na dobieraniu sprzętu pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To rodzi następne problemy. Jakość takiej zabudowy kuchennej także pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Chociaż i w tym wypadku warto się zastanowić, gdyż producentów kuchni na wymiar jest sporo, zatem może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele uzyskamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na kuchnię na wymiar?

Efektywne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dopasowane do jej rozmiaru. Wykonawca zabudowy kuchennej na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.
Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość dobrania wielkości wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Jest wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dobrać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Meble kuchenne – z jakich materiałów?

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Dobiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W kuchniach w stylu rustykalnym na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -zabudowa kuchenna na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Korzystanie z usług projektantów wnętrz

Jeśli decyzja padła na zabudowę kuchenną na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się pytanie czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i gotowość poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego projektu. W internecie jest ogrom darmowych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają sporo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie przedstawia naszą zabudowę kuchenną. Dobry architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko nasze wyobrażenie estetyczne, ale również funkcjonalność czy metodykę meblową. Często może zaproponować rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najlepsza kombinacja składników odżywczych

Najlepsza kombinacja składników odżywczych

Czy wynajem samochodów się opłaca?

Czy wynajem samochodów się opłaca?