in

Czy warto kupić podkład na materac?

Kompletujesz zakupy do sypialni? Wybrałeś już kołdrę, poduszki i poszewki? Pomyśl też o podkładzie na materac, który dzięki wodoodpornej tkaninie zabezpieczy go przed zalaniem i zabrudzeniem, a tym samym wydłuży jego żywotność.

Podkład nieprzemakalny na materac – warto się na niego zdecydować?

Zastanawiasz się, czy podkład nieprzemakalny na materac to cenne rozwiązanie czy może zbędny wydatek? Ochraniacz świetnie sprawdzi się jako dodatkowa warstwa zabezpieczająca materac przed zniszczeniem. Dzięki materiałowi, z którego jest wykonany taki produkt, zapewnia on higieniczne środowisko podczas snu, a także chroni materac oraz łóżko przed zabrudzeniami.

Jaki podkład na materac kupić?

Przy wyborze podkładu na materac warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • wodoodporność – wysokiej jakości ochraniacz powinien być wodoodporny, dzięki temu zabezpieczy on materac przed plamami, które mogą pojawić się po zmoczeniu się zwierzaka czy wylaniu płynu przez małe dziecko,
  • przepuszczalność powietrza – najtańsze ochraniacze mogą nie przepuszczać powietrza, a to może spowodować podrażnienie skóry, nadmierną potliwość i dyskomfort podczas snu, materiał, który przepuszcza powietrze, zapewni ochronę przed przedostawaniem się wilgoci do materaca, przy zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza i wentylacji materaca głównego,
  • rozmiar podkładu – jeśli kupimy zbyt duży podkład, będzie on zsuwać się z materaca, zbyt mały nie zakryje całej jego powierzchni, a tym samym narazi materac na zamoczenie i zniszczenie, najlepiej wybrać ochraniacz w takim samym rozmiarze, co prześcieradło.

Kiedy kupić podkład nieprzemakalny na materac jak ten: https://przescieradla.net/41-podklad-ochraniacz-na-materac ?

Podkłady nieprzemakalne na materac polecane są między innymi jako dodatkowa nakładka higieniczna na materace dziecięce. Zapewnia ona ochronę przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Dzięki odpowiedniej wentylacji chroni również maluszka przed przegrzaniem podczas snu.

Podkład, który jest wodoodporny, spełni swoją funkcję także w przypadku pacjentów leżących, osób starszych i podczas codziennego użytkowania. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i placówkach takich jak szpitale, hospicja czy sanatoria.

Ochraniacz wodoodporny może być także bardzo pomocny jeśli chodzi o pocenie się w nocy. Jeśli masz tendencję do nadmiernego pocenia się i nie masz wodoodpornego ochraniacza na materac, pot może wsiąknąć w materac.

Najważniejszą funkcją ochraniacza nieprzemakalnego jest ochrona przed plamami na materacu. To niezwykle istotne, gdyż dzięki niemu żywotność materaca się wydłuża, a tym samym oszczędzamy, bo nie musimy kupować nowego produktu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak dobrać odpowiedni rozmiar prześcieradła?

Jak dobrać odpowiedni rozmiar prześcieradła?

Jaki płyn chłodniczy wybrać?

Jaki płyn chłodniczy wybrać?