in

Na co zwrócić uwagę, wybierając amortyzatory do Audi?

Na bezpieczeństwo jazdy wpływa wiele czynników. Do tych bardzo istotnych, ale często przez kierowców bagatelizowanych należą amortyzatory. Ten ważny element zawieszenia amortyzuje drgania, które powstają podczas jazdy. W efekcie nie tylko zwiększają one bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy.

Jaką rolę pełnią amortyzatory w samochodach?

Jak wspomnieliśmy, amortyzatory zmniejszają powstające w czasie jazdy. Tym samym poprawiają bezpieczeństwo jazdy. Należy też pamiętać o tym, że dzięki sprawnym amortyzatorom opony w samochodzie zdecydowanie lepiej przylegają do drogi. Dzięki temu, że przyczepność opon przy sprawnych amortyzatorach jest bardzo dobra, hamowanie może być bardziej skuteczne. To kolejny powód, aby zadbać o odpowiedni stan amortyzatorów. Na skutek zużycia się amortyzatorów dochodzi bowiem do zakłócenia pracy ABS-u. Zakłóceniu może ulec również praca systemu EPS. Zużyte amortyzatory mogą powodować także szybsze zużywanie się innych podzespołów w samochodzie.

Jakie amortyzatory do audi kupić?

W sprzedaży są obecnie amortyzatory olejowe i gazowo-olejowe. Te drugie często nazywane są po prostu amortyzatorami gazowymi. To ten typ amortyzatorów cieszy się obecnie największą popularnością. Na rynku dostępne są amortyzatory do audi bardzo różnych producentów. Wszystkie są amortyzatorami wykonanymi z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu dostępne na rynku amortyzatory są pod względem jakości tak samo dobre jak te, które zostały zamontowane przez producenta. Zarówno amortyzatory gazowe jak i olejowe mają wiele zalet, ale mają też pewne wady. Zaletą amortyzatorów gazowych jest to, że pracują one szybciej niż olejowe. Ten typ amortyzatorów chętnie więc wybierają osoby, które lubią szybką jazdę. Tego typu amortyzatory najczęściej montowane są w sportowych modelach aut. Minusem tych amortyzatorów jest delikatna budowa, mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Amortyzatory olejowe mają jedną przewagę nad gazowymi: są od nich tańsze. 

Amortyzatory zawsze należy wymieniać parami. Najwyższej jakości amortyzatory do audi oferuje sklep i firma usługowa shop.limak-airsuspension.plKlienci mogą liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w wybraniu odpowiedniego amortyzatora do danego modelu samochodu. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skórzana kurtka na motocykl dla Pań – jak wybrać odpowiednią?

Skórzana kurtka na motocykl dla Pań – jak wybrać odpowiednią?

Busy do Holandii

Busy do Holandii. Na co zwrócić uwagę wybierając przewoźnika?