Popularne zabiegi medycyny estetycznej

0
28
Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna urodowa zrobiła się ostatnimi czasy ogromnie modnym nurtem. Coraz znaczniejsze grono osób zgłasza się na zlecenie danych zabiegów korygujących ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie spowodowało, że tworzonych jest więcej gabinetów medycyny estetycznej, w rezultacie czego ceny są zdecydowanie bardziej niskie. Dzięki temu procesowi teraz nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie pozwolić na estetyczne ulepszenia. Różnorakość takich zabiegów na dodatek jest wielka. Są takie zabiegi, które zdecydowanie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej inwazyjnych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych wprost w obręb skóry. W wyniku mezoterapii do każdej z błon skóry mogą przedrzeć się substancje czynne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -polega na wprowadzaniu do wewnątrz skory kompozycji aktywnych za sprawą fal radiowych; wykonuję się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (najczęściej witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -proces bardziej skomplikowany, wykonywany za sprawą igły; polega na wstrzykiwaniu związków2 czynnych przy udziale igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na co dzień zwana często mikro peelingiem. To sposób mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą dokładnie kontrolowanego pasma mikrokryształów. Jest to zabieg, który ściera, ubogaca w tlen i umacnia skórę, a uzupełniająco stymuluje produkcję kolagenu. Przez co dozwala na wyzbycie się niedoskonałości jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Mikrodermabrazję sortuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a ponadto dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niewyczuwalna metoda; tlen komplementarnie obkurcza naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i dusi rozwój bakterii; stąd też sposób ten doradza się stosować przy czynnym trądziku, a ponadto w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Proces polega na wypełnianiu i kształtowaniu czerwieni wargowej za sprawą iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego efektu. Jest to niewymagający zabieg, zajmujący zwykle wliczając w to ankietę wstępną z zainteresowanym od niecałej godziny do godziny. Skutki pozostają od pół roku do roku.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to nazwa handlowa toksyny botulinowej. Proces reakcji botoksu zauważyły w pierwszej kolejności neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki biorą się z nadmiernej działalności mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy dostanie konkretny sygnał z włókna nerwowego. W następstwie gdy dostarczony zostanie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, wtedy zaś nie powstaną zmarszczki. Rezultat jest widoczny przez około pół roku.

W rezultacie użycia botoksu można zlikwidować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

Za sprawą użycia botoksu można również odbudować włosy.

Liposukcja

To sposób odsysania niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wybiera się ją by pomniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Bynajmniej nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej nadwadze konieczna jest zarówno lipektomia (skasowanie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj