in

Czym kierować się przy wyborze opon letnich?

Wraz z rozpoczęciem się sezonu letniego kierowcy zastanawiają się kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon zimowych na letnie, a także jak wybrać odpowiedni komplet. Jeśli konieczna jest wymiana opon letnich na nowy model warto przekonać się na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, by zdecydować się na ogumienie pomagające osiągać lepsze wyniki w jeździe, a co więcej oszczędzić na paliwie. Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Bieżnik w oponach letnich – jaki sprawdzi się najlepiej?

Decydując się na kupienie nowych opon https://noweopony.pl/opony/letnie, które przeznaczone są na sezon letni konieczne jest wybranie odpowiedniego bieżnika. Na sezon letni dobrze sprawdzać się będzie bieżnik symetryczny, który wyróżnia się dużą wytrzymałością i dobrze radzi sobie nawet w wysokich temperaturach. Jednak nie można zapomnieć, że latem warunki na drodze również mogą być utrudnione, a to przez częste i gwałtowne opady deszczu. Przy takich warunkach bieżnik symetryczny może sobie nie poradzić. Lepszym wyborem będzie bieżnik asymetryczny, którego rowki zrobione są w taki sposób, by doskonale i sprawnie odprowadzać nadmiar wody spod kół. Wybierając takie ogumienie można zmniejszyć ryzyko poślizgu na drodze.

Parametry opon letnich, na które warto zwrócić uwagę

Istnieją również inne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając opony letnie takie jak https://noweopony.pl/opony/letnie/205/55/r16. Po pierwsze znaczenie ma rozmiar opony. Niestety wielu kierowców decyduje się na kupienie opony węższej, niż zaleca producent samochodu. Ma to na celu obniżenie spalania. Jednak jednocześnie zmniejsza się powierzchnia styku opony i bieżnika z jezdnią. To może doprowadzić do zmniejszenia przyczepności i zwiększyć ryzyko wpadnięcia w poślizg . Lepiej więc nie ryzykować i zdecydować się na ogumienie w rozmiarze jaki zaleca producent auta. Zaleca się również sprawdzenie indeksu nośności oraz prędkości. To parametry, które także muszą być dopasowane do samochodu.

Kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon zimowych na letnie?

Nie ma określonego czasu na wymianę opon zimowych na letnie. Trzeba śledzić prognozy pogody, by nie wymienić opon za wcześnie. Trzeba pamiętać o tym, że ogumienie na sezon letni nie będzie w stanie poradzić sobie z przymrozkami, które powtórzyć się mogą nawet pod koniec maja.
Zwracając uwagę na kilka tych aspektów można zdecydować się na najlepsze opony letnie, które będą spełniać swoje zadanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Czy seniorzy mogą wypożyczać samochody?

Czy seniorzy mogą wypożyczać samochody?