in

Samochód używany można wziąć w leasing

Leasing kojarzy się głównie z dobrą ofertą finansowania zakupu nowego samochodu. Nic bardziej mylnego. Wiele firm, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponuje umowy, obejmujące zakup również aut używanych. To świetna opcja dla osób o ograniczonych wymaganiach lub budżecie.

Leasing w większości przypadków okazuje się być korzystniejsza opcją, niż kredyt bankowy. Możliwość ta kojarzy się jednak przede wszystkim z kupnem nowego auta, prosto z salonu. Okazuje się jednak, że wielu klientów poszukiwało firmy, która pomoże im w zakupie pojazdu używanego. Z tego względu oferty leasingodawców musiały ulec zmianie. Dziś, możemy z ich pomocą kupić samochód „z drugiej ręki”. Niestety, wiele firm ostrożnie podchodzi do tej procedury.

Wysokie wymagania

Wiele firm oferuje leasing samochód używany. Przy tym jednak stosuje wiele obostrzeń, które znacznie utrudniają cały proces. Przede wszystkim chodzi tu o wiek auta. Leasingodawcy stawiają zazwyczaj na samochody, które mają maksymalnie 5 lat. Kolejnym utrudnieniem jest wkład własny klienta. W przypadku zakupu nowego pojazdu, klient sam może określić, jak wysoki będzie jego udział w zakupie. W chwili, gdy decydujemy się na auto używane, musimy liczyć się najczęściej z wkładem na poziomie 20%-30% wartości maszyny. Jest jeszcze jedno istotne kryterium, które sprawia, że spełnienie wszystkich wymagań staje się naprawdę trudne. Wybrany samochód musi pochodzić od dilera samochodów nowych, który posiada autoryzację producenta. Trudno jest uzyskać leasing na samochód sprzedawany przez osobę fizyczną lub dowolny komis. Warto jednak dobrze przyjrzeć się ofertom poszczególnych firm, bo możemy znaleźć wśród nich prawdziwe perełki.

Wybierz firmę, która odpowiada na potrzeby klientów

Wybierz firmę, która odpowiada na potrzeby klientówWśród leasingodawców, którzy posiadają ciekawe oferty znajduje się firma CLS. Proponuje ona finansowanie zakupu na niezwykle korzystnych warunkach. Powstały one w oparciu i zapotrzebowanie klientów. Okazuje się bowiem, że nie każdego klienta indywidualnego czy nawet biznesowego stać na zakup nowego samochodu. Dzięki temu, każdy może wziąć używany samochód w leasing. Co ważne, auto takie może mieć maksymalnie nie 5, a nawet 10 lat. Nie trzeba mieć także dużego zaplecza finansowego. CLS wymaga jedynie 10% wkładu własnego. Firma ta odeszła również od rygorystycznych warunków, dotyczących miejsca zakupu pojazdu. Leasing na samochód używany można dostać zarówno na kupno auta pochodzącego z komisu, jak i od osoby prywatnej.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Renault Scenic - Wady i Zalety

Renault Scenic – Wady i Zalety

Dlaczego warto kupić samochód terenowy?

Dlaczego warto kupić samochód terenowy?