in

Renault Scenic – Wady i Zalety

W poniższym tekście pokrótce postaram się opisać nowe wcielenie auta ze stajni Renault. Czy warto w nie zainwestować? Z czym musi liczyć się potencjalny nabywca?

Renault Scenic – Wady i Zalety

Dwie wersje auta – podstawowa i Grand – różniące się ilością pasażerów i pojemnością bagażnika, czynią to auto dobrym wyborem dla dużej rodziny. W testach zderzeniowych NCAP nowy Scenic otrzymał pięć gwiazdek, co daje duże poczucie bezpieczeństwa.

Renault Scenic - Wady i ZaletyUkład zawieszenie oraz układ kierowniczy zostały skonstruowane tak, aby auto prowadziło się pewnie i bezpiecznie, więc jeśli masz rajdowe zapędy – to nie jest dobry wybór.
Jeśli chodzi o silnik, to nabywca spokojnie może przebierać w wariacjach diesla i benzyniaka.
Scenic II nie jest autem wysoce zaawansowanym technologicznie, dzięki czemu naprawy nie wymagają wizyt w specjalistycznych warsztatach, co pomaga zredukować koszt eksploatacji auta.

Auto posiada liczne wnęki i schowki, w których można poukrywać nasze bagaże.

Górne łożyska kolumn przedniego zawieszenia oraz sworznie wahaczy nie należą do szczególnie trwałych, ale można je szybko i dość tanio wymienić w warsztacie. Słabo oceniona została deska rozdzielcza, która wg użytkowników nie jest zbyt czytelna. W Scenicu, mimo napraw, często pojawiają się te same problemy: wspomaganie elektryczne układu kierownicy, bezkluczykowe otwieranie i zamykanie drzwi oraz uruchamianie silnika. Zdarzają się także problemy elektryczne w silnikach benzynowych.

Generalnie często powtarzające się drobne usterki natury elektronicznej lub elektrycznej, chociaż nie wymagają holowania to są irytujące i wymagają kolejnych napraw.

Podsumowanie

Zalety:

  • Pojemny bagażnik lub wersja 7 osobowa.
  • Duży poziom bezpieczeństwa oraz wysoki komfort jazdy.
  • Duża ilość silników do wyboru.
  • Wysoka odporność nadwozia na korozje.

Wady:

  • Liczne, drobne, irytujące awarie.
  • Słaba czytelność deski rozdzielczej.

Auto to świetnie sprawdzi się w roli rodzinnego auta i zapewni duży komfort jazdy jak i poczucie bezpieczeństwa. Pod rozwagę jednak wziąć należy częste, choć niezbyt kosztowne wizyty w warsztatach.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy szybkie odchudzanie jest możliwe?

Samochód używany można wziąć w leasing

Samochód używany można wziąć w leasing