in

Dlaczego warto kupić samochód terenowy?

Większość z nas zastanawiając się nad kupnem nowego samochodu gustuje raczej w typowych rodzajach nadwozia. Królują tu głównie hatchbacki oraz auta typu sedan. W przypadku gdy auto ma służyć większej rodzinie rozważany jest także zakup samochodu typu kombi, czasem mini-van. Na samochód terenowy decyduje się niewielki odsetek klientów. Głównie są to te osoby, dla których jazda samochodem terenowym stanowi weekendowe hobby. Zastanówmy się jednak nad tym, czy samochód terenowy może być użyteczny podczas jazdy na co dzień.

Solidne wykonanie

Dlaczego warto kupić samochód terenowy?Jednym z głównych atutów aut terenowych jest ich solidne wykonanie. Zostały skonstruowane tak, aby skutecznie poruszać się w najtrudniejszym terenie. Polskie dziurawe drogi nie będą więc stanowiły większego kłopotu. Solidność wykonania wpłynie także na częstotliwość odwiedzin u mechanika. Takie auta rzadko się psują zapewniając swoim użytkownikom długie godziny bezstresowej jazdy. Dodatkowym plusem jest tu także sam komfort jazdy, który jest nieporównywalny z innymi autami. Także dzięki widoczności, ponieważ pozycja kierowcy w autach terenowych jest o wiele lepsza niż w tradycyjnych samochodach osobowych.

Duża pojemność bagażowa

Samochody terenowe charakteryzują się dużą pojemnością bagażową. A to dlatego, że część bagaży możemy umieścić na bagażniku dachowym. Przykładowo bagażnik dachowy Toyota Land Cruiser znacznie zwiększa ładowność tego samochodu, a dodatkowo jest bardzo łatwy w montażu i demontażu. Bagażniki dachowe dają możliwość przewożenia dużej ilości bagaży o nietypowych wymiarach. Pamiętajmy jednak aby dobrze je zabezpieczyć podczas jazdy.

Wygodny napęd 4×4

Należy także wspomnieć, że auta terenowe wyposażone są w napęd na cztery koła. Jest to bardzo przydatne podczas jazdy w trudnych zimowych warunkach. Utrzymanie przyczepności w autach na napęd na jedną oś może być wtedy nieco kłopotliwe. Auta z napędem 4×4 świetnie sobie z tym radzą. Producenci niektórych aut osobowych również decydują się na stosowanie takiego napędu w tradycyjnych samochodach służących do codziennej jazdy.

Mnóstwo frajdy

Poza tym nie zapominajmy o najważniejszym. Auta terenowe potrafią dać swoim użytkownikom mnóstwo frajdy podczas weekendowych wypadów poza miasto. Zjeżdżając z asfaltowej zwykłym samochodem lub nawet SUV-em czy Crossoverem nie zajedziemy zbyt daleko. Auto terenowe dojedzie niemal wszędzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Samochód używany można wziąć w leasing

Samochód używany można wziąć w leasing

Busy do Berlina

Busem do Berlina w komfortowych warunkach