in

Czy leasing samochodu się opłaca? | poradnik dla przedsiębiorców

Leasing pojazdu a może zakup samochodu za gotówkę? To pytanie bardzo często zadają przedsiębiorcy, którzy planują dalszy rozwój firmy. By pomóc w podjęciu tej decyzji, postanowiliśmy przedstawić wady i zalety obu opcji. Zainteresowanych tych tematem zapraszamy do lektury – w artykule znajdują się najważniejsze informacje na temat finansowania.

Nowe pojazdy a rozwój firmy

Powodów, dla których przedsiębiorcy rozważają leasing lub zakup pojazdu za gotówkę jest mnóstwo. Dodatkowy samochód dostawczy w firmie może usprawnić proces dystrybucji produktów. Nowa ciężarówka przyczyni się do generowania większych zarobków, a pojazd osobowy z 2022 roku będzie doskonale reprezentował markę. Niestety cena realizacji tych założeń jest wysoka – może sięgać nawet kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych. Zakup za gotówkę to oczywiście szczytny cel, ale czy na pewno rozsądny? W końcu jednorazowe wydanie takiej sumy pieniędzy to nic innego jak zamrażanie środków, które mogłyby być rozdysponowane na kolejne inwestycje i dalszy rozwój firmy. Może więc lepiej pomyśleć o leasingu pojazdów osobowych i dostawczych?

Korzyści płynące z leasingu samochodu

Nie da się ukryć – leasing samochodów to korzystna pod wieloma względami opcja. Oczywiście, pod warunkiem, że finansowanie zostanie udzielone na dobrych warunkach. Do największych zalet leasingu dla firm można zaliczyć:

  • zwiększenie wiarygodności finansowej – leasing samochodu używanego lub nowego pojazdu pozytywnie wpływa na wiarygodność finansową przedsiębiorstwa. Dzięki temu, właściciel firmy może bez problemu uzyskać kredyt na inny cel,
  • płynność finansową firmy – samochody w leasing nie stanowią jednorazowego, dużego wydatku tak jak w przypadku zakupu pojazdów za gotówkę. Zatem właściciele firm nie muszą liczyć każdej złotówki, lecz mogą spokojnie planować inwestycje i wydatki,
  • niewielka liczba formalności – wybierając leasing np. w firmie Rydzowski Leasing nie trzeba martwić się o zbędne formalności.

Jak znaleźć najlepszą ofertę leasingu?

Oczywiście, warto mieć świadomość, że oferty leasingu samochodu różnią się między sobą. Tym bardziej, że istnieje wiele rodzajów finansowania: leasing operacyjny, finansowy czy zwrotny. Poza tym, koszt leasingu może być uzależniony od stawki WIBOR, wartości danego pojazdu, okresu finansowania i wielu innych czynników. Jak więc znaleźć najkorzystniejszą ofertę finansowania? I czy wystarczy wpisać zapytanie w wyszukiwarce: najtańszy leasing samochodów osobowych? Niekoniecznie – dobrze jest skonsultować tę kwestię ze specjalistami, którzy indywidualnie podejdą do zlecenia, porównają różne opcje i podpowiedzą która z nich jest najkorzystniejsza.

Kalkulacja leasingu – Rydzowski Leasing

Jednak, jeśli wybrany przedsiębiorca chce szybko sprawdzić wstępny koszt leasingu samochodu w 2022 roku to może skorzystać z narzędzi, dostępnych w Internecie. Kalkulację finansowania samochodu osobowego, dostawczego lub ciężarowego można przeprowadzić na stronie przedsiębiorstwa Rydzowski Leasing. W zakładce „oblicz” znajduje się kalkulator leasingu samochodowego. Osoba, która chce z niego skorzystać powinna wpisać tam przybliżoną wartość netto samochodu, wybrać okres finansowania samochodu i zaznaczyć ile finansów może przeznaczyć na początkową wpłatę własną. Już na tym etapie przedsiębiorca zainteresowany leasingiem pojazdu może poznać wstępną ratę miesięczną. Jednak, by uzyskać pełną ofertę finansowania warto przejść do kolejnego kroku kalkulatora leasingu samochodowego. Po wpisaniu NIP-u firmy, maila i numeru telefonu można wysłać formularz do specjalistów ds. leasingu.

Finansowanie pojazdów – Rydzowski Leasing

Dlaczego finansowanie w firmie Rydzowski Leasing to dobra opcja? Oprócz indywidualnego podejścia nadzoru nad dokumentacją i innymi formalnościami, osoby zainteresowane leasingiem samochodu mogą liczyć na wiele innych benefitów. Na przykład na:

  • pełną likwidację szkody, jeśli ta wystąpi w czasie trwania umowy leasingu,
  • wsparcie w cesji leasingu,
  • korzystny pakiet ubezpieczeń, dzięki któremu oprócz pełnej ochrony leasingowanego pojazdu można uzyskać korzystną cenę.

Krótkie podsumowanie

Podsumowując, leasing pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych jest popularniejszą i nierzadko bardziej opłacalną opcją niż zakup za gotówkę. Przedsiębiorcy nie muszą bowiem od razu wydawać dużej sumy finansów i narażać się na problemy finansowe w razie kolejnego, nagłego wydatku. By sprawdzić opłacalność leasingu pojazdu można skorzystać z kalkulatora leasingu, dostępnego na stronie firmy Rydzowski Leasing.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blog o gotowaniu

Blog o gotowaniu

Skuteczne pranie tapicerki samochodowej – co warto wiedzieć?