in

Amortyzatory Mercedes W211

Mercedes E-Klasa W211 jest to samochód osobowy, którego okres produkcji przypada na następujące lata: 2002-2009. Wyżej wymieniony model reprezentuje segment E. Występuje on w dwóch wersjach nadwoziowych, jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. Ten wysokiej klasy samochód, może występować z tylnym napędem oraz AWD. Wyprodukowany jest z najwyższej jakości komponentów. Amortyzatory w Mercedes W211 są rewelacyjne.

Jak działa amortyzator w samochodzie?

Amortyzator spełnia bardzo ważną funkcję w pojeździe. Otóż, odpowiada on za komfortową i bezpieczną jazdę. Warto wiedzieć, iż właśnie dzięki amortyzatorom, wszelkie nierówności oraz drgania nie są bezpośrednio przenoszone na kabinę pasażerską. Przede wszystkim, amortyzatory, stosuje się zwykle, po to, aby zmniejszony był efekt kołysania resorowanego nadwozia. Wyżej wymienione amortyzatory zapobiegają również oderwaniu koła od powierzchni na tak zwanych – ,,wybojach”. Amortyzatory dzielą się na 2 podstawowe rodzaje: olejowe i gazowe. Amortyzatory olejowe działają na zasadzie dwóch zaworów. To właśnie przez te zawory, przepływa odpowiednia ciecz, która w znacznym stopniu niweluje drgania. W dzisiejszych czasach natomiast, bardziej popularne są amortyzatory gazowe. Działają one na podobnej zasadzie, jak amortyzatory olejowe. Różnica natomiast polega na tym, że zamiast cieczy, ma się do czynienia z mieszaniną płynu oraz gazu.

Objawy awarii amortyzatorów?

Amortyzator Mercedes W211
zdjęcie pochodzi ze strony shop.limak-airsuspension.pl/

Awaria amortyzatorów może objawiać się w ten sposób, iż pojawia się wydłużona droga hamowania. Również może pojawić się charakterystyczne odrywanie kół od podłoża. Wyciek oleju z amortyzatora również może świadczyć o awarii. Ważnym też objawem, świadczącym o awarii, może być nierównomierne zużycie opon. Wszystkie wyżej wymienione objawy są bardzo niebezpieczne i nie można ich bagatelizować. Awaria amortyzatorów w znaczący sposób przekłada się na komfort jazdy. Samochód w czasie awarii amortyzatorów, dotkliwiej odczuwa wszystkie wyboje na drodze. Warto wiedzieć, iż jazda z uszkodzonymi amortyzatorami może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na ulicy.

Amortyzatory Mercedes W211

Amortyzatory Mercedes W211  wykonane są z wysokiej jakości komponentów. Trzeba natomiast wiedzieć, iż w wyżej wymienionym modelu, trzeba co jakiś czas wymieniać amortyzatory, gdyż wszystkie części z czasem się zużywają. Zaleca się wymienianie amortyzatorów w Mercedesie W211, mniej więcej co 60 tysięcy kilometrów. Jazda na niesprawnych amortyzatorach, może przyczynić się w znacznym stopniu do przyspieszenia zużycia opon, więc nie należy tego robić. Oczywiście zbyt szybka, agresywna jazda może także wpłynąć na szybsze zużycie amortyzatorów w tym samochodzie. Zalecana jest umiarkowana jazda w celu mniejszej eksploatacji części.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

2 Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

samochód do ślubu

Spełnienie marzeń! – samochód do ślubu

sprężarka Audi A6 C6

Sprężarka Audi A6 C6