Kiedy wymienić wycieraczki w aucie?

3
49
Kiedy wymienić wycieraczki w aucie?

Wycieraczki to bardzo ważny element każdego samochodu. Mają istotny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego ważne jest, aby wymienić je w odpowiednim momencie.

Wycieraczki a bezpieczeństwo

Wielu kierowców temat stanu wycieraczek bagatelizuje. To ogromny błąd. Stan wycieraczek wpływa bowiem bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy. Deszcz czy śnieg stanowczo ograniczają widoczność podczas jazdy. Rozwiązaniem są sprawnie działające wycieraczki.

Wymiana wycieraczek

Dlatego też tak ważne jest, aby wiedzieć kiedy wymienić wycieraczki w aucie. Pierwszym objawem tego, że wycieraczki mogą wymagać wymiany jest wydawany przez nie podczas jazdy nienaturalny i głośny dźwięk. Warto w takim przypadku sprawdzić czy są one właściwie zamontowane. Jeśli jednak wycieraczki nie zbierają właściwie wody z szyby, pozostawiają smugi to jest to znak, iż przyszedł czas na ich wymianę. Wycieraczki, które nie zapewniają właściwej widoczności muszą zostać jak najszybciej wymienione na nowe. Przy wymianie pamiętać należy o dopasowaniu odpowiedniego modelu oraz prawidłowym montażu.

Wycieraczki do swojego samochodu możesz wybrać i kupić w sklepie internetowym: https://ewipers.pl/

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawy artykuł, o wymianie wycieraczek. Sam wymieniam je w tedy kiedy wodę na szybie nie zbierają za pierwszym ruchem. Myślę ze jest to najlepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj