in

Jak wybrać kombinezon motocyklowy?

Zastanawiasz się, jaki kombinezon motocyklowy wybrać? Ze skóry bydlęcej, kangura, a może tekstylny? Czy lepiej sprawdzają się kombinezony motocyklowe dwuczęściowe, a może jednoczęściowe? Zobacz, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Kombinezon jednoczęściowy, czy dwuczęściowy?

Zanim zaczniesz szukać kombinezonu, zastanów się, czy wolisz jedno-, czy dwuczęściowy. Jeśli jeździsz po torze, odpowiedź jest oczywista. Najlepiej sprawdzają się tu kombinezony jednoczęściowe. Jeśli jednak jeździć głównie po ulicach, odpowiedź nie jest już taka prosta. Jeżeli chcesz mieć zestaw (kurtka ze spodniami), zamiast kupować je osobno, lepiej wybierz dwuczęściowy kombinezon. Nie będzie krępował ruchów. Ułatwi też wykonywanie manewrów i kontrolę hamulca oraz dźwigni zmiany biegów. Dzięki temu jazda stanie się bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Kombinezony dwuczęściowe cieszą się dużą popularnością wśród osób jeżdżących rekreacyjnie. Możesz je znacznie łatwiej zdjąć i założyć. Gwarantują też lepszą wentylację.
Z drugiej strony jednoczęściowy kombinezon spodoba się wszystkim sportowcom. Jest wygodny i stylowy. Skierowany jest zarówno do motocyklistów jeżdżących po torze, jak i tych, którzy lubią pokonywać długie trasy. Kombinezony jednoczęściowe są bardzo bezpieczne. Dlatego, jeśli uprawiasz sport wyczynowy, koniecznie zwróć na nie uwagę.

Kombinezon tekstylny, czy skórzany?

Dużą popularnością cieszą się zarówno tekstylne kombinezony motocyklowe, jak i skórzane. Głównym atutem tekstylnego kombinezonu jest wygody. Jeśli cenisz sobie komfort, koniecznie zwróć uwagę na model z podpinką i membranę. Wtedy zapewni dobrą ochronę przed wiatrem i zimnem. Jednocześnie pozwala skórze swobodnie oddychać. Powinieneś jednak pamiętać, że podczas upalnych dni membrana będzie utrudniać odprowadzanie ciepła. Dlatego poszukaj kombinezonu z odpinaną membraną. Wielu motocyklistów decyduje się też na model skórzany.
Nie zawiera membrany, ani ocieplającej podpinki. Dlatego niekoniecznie sprawdzi się podczas wysokich temperatur. Chyba że założysz pod niego bieliznę termoaktywną. Gwarantuje jednak lepszą ochronę podczas jazdy po torze i w razie wypadku. Jeśli jeździsz wyczynowo, poszukaj kombinezonów motocyklowych z rzepami na slidery poniżej kolan. Zazwyczaj wykonane są ze skóry bydlęcej lub kangurzej. Ta druga jest bardziej ekskluzywna, lżejsza i bardziej elastyczna. Dlatego jest droższa. Najczęściej szyje się z niej kombinezony jednoczęściowe. Jeśli chodzi o skórę bydlęcą, jest bardzo stylowa. Wykazuje wysoką odporność na uderzenia i rozdarcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zakup auta dostawczego z Van ProCenter. Dlaczego warto?

Druk 3D dla elektroników - Budowa drukarki 3D

Druk 3D dla elektroników – Budowa drukarki 3D