Osie BPW

0
183
Osie BPW

Naczepy stosowane do samochodów ciężarowych powinny dysponować wytrzymałym i sztywnym zawieszeniem. Niezbędnym elementem takiego zawieszenia są przede wszystkim osie. Jednym z najpopularniejszych rodzajów osi stosowanych w naczepach są tzw osie BPW. Warto również zauważyć, że są one stosunkowo lekkie. Co sprawia, że można znacznie zwiększyć ładowność naczepy.

Osie BPW – charakterystyka i zastosowanie

BPW to tzw.osie sztywne. Stanowią niezwykle mocną i solidną podstawę dla naczepy. Poprzez swój sztywny charakter osie te sprawiają, że skręt jednego koła, czyli zmiana jego położenia, sprawia również zmianę położenia koła, które znajduje się po drugiej stronie osi. Osie BPW stosuje się zarówno pod hamulce tarczowe, jaki pod hamulce bębnowe.

Zalety osi BPW

Jakimi zaletami cechują się osie BPW i dlaczego są tak chętnie wykorzystywane w konstrukcjach naczep samochodów ciężarowych. Wydaje się, że kluczową jest tutaj możliwość ich wszechstronnego zastosowania. Osie BPW można stosować zarówno w przypadku pojazdów zapatrzonych w zawieszenie mechaniczne i jaki pneumatyczne. Osie te są wytrzymałe na działanie niekorzystnych temperatur. Głównie poprzez to, że są odpowiednio zabezpieczone na działanie czynników korozyjnych. Warto również podkreślić, że osie BPW można doposażyć w ABS. To szczególnie ważna zaleta, albowiem znacznie zwiększa się w ten sposób bezpieczeństwo i jazdy. Ładowność osi BPW kształtuje się do poziomu 20 ton. Osie można stosować zarówno do obręczy stalowych, jak i również aluminiowych.

Serwis osi BPW

Osie BPW wymagają regularnego serwisu i konserwacji. Najczęstszymi usterkami jakie mogą w tym wypadku wystąpić to choćby zerwanie gwintów czopów w w osi, złamania a także pęknięcia belek osi, czy też zatarcia i skrzywienia zwrotnic. Tego rodzaju usterki są szybko i fachowo usuwane w profesjonalnych serwisach. Serwis osi DAB to miejsce gdzie można również szybko i perfekcyjnie zregenerować osie BPW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj