in

Kiedy warto wynająć samochód?

Powodów do wynajęcia samochodu, na krótko lub na dłuższy okres czasu, jest wiele i są one uzależnione od potrzeb, sytuacji, percepcji i oczekiwań tego, kto rozważa taką możliwość. Biznesmen wypożyczając auto zechce ułatwić sobie sprawną komunikację pośród mnóstwa spraw, jakie ma na głowie, manager uzna, że są sytuacje, w których warto w kluczowym momencie zaprezentować się w wozie robiącym dobre wrażenie, bankier wynajmie samochód, gdy skalkuluje, że taka forma finansowania będzie bardziej opłacalna, kobieta z przyjemnością zasiądzie za kierownicą auta, które będzie się dobrze prowadzić i nie nastręczy zbyt wielu kłopotów, a inżynier uzna, że warto doświadczalnie wypróbować auto, zanim podejmie decyzję o kupnie konkretnego modelu. Samochód można wynająć między innymi w firmie Exelcar.

Kiedy wynajem samochodów się opłaca?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest zupełnie oczywista i tak jak różne są motywacje do wynajmu auta, tak też wiele jest sytuacji, w których wypożyczenie samochodu po prostu się opłaca. Wynajęcie samochodów warte jest rozważenia, gdy prowadzona działalność gospodarcza wiąże się z koniecznością użytkowania większej liczby aut. Posiadanie pojazdów na wynajem, połączone z brakiem troski o ich serwis i ubezpieczenie, przy abonamentowym finansowaniu całego utrzymania, z możliwością rozliczenia VAT’u, jest przede wszystkim wygodne.

Z wynajmem rosną możliwości

Samochód wypożyczony na weekend, bądź kilkudniowy wyjazd urlopowy, poszerza perspektywy podróżnicze, gdy klient nie dysponuje własnym samochodem. Zalety wynajmu doceni też ten, kto lubi zmiany i nie chce wiązać się z jedną marką na lata. Wypożyczone auto jest też lekiem na niespodziewane awarie własnego samochodu. Klient, który – przymierzając się do zakupu samochodu – nie chce kupić kota w worku, z pewnością będzie zadowolony mogąc skorzystać z okazji wcześniejszego przetestowania samochodu, który ma na oku. Wynajem samochodu warto też wziąć pod uwagę, gdy pomimo posiadania własnego auta, doraźnie potrzebujemy samochodu większego lub bardziej komfortowego, na przykład wybierając się w dłuższą podróż z dziećmi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czym grozi źle ustawiona geometria kół?

Czym grozi źle ustawiona geometria kół?

Gdzie wybrać się na romantyczny weekend z Warszawy?

Gdzie wybrać się na romantyczny weekend z Warszawy?