in

Jak pozbyć się starego samochodu?

Jeśli jesteśmy w posiadaniu starego, nieużywanego samochodu, którego niezbędne naprawy przewyższają już sporo jego wartość to warto zastanowić się nad jego sprzedażą. Niestety, stan techniczny oraz wiek takich aut sprawiają, że raczej ciężko będzie nam znaleźć na niego chętnych. W takim wypadku najlepszym wyjściem jest zezłomowanie pojazdu.

Jak wygląda złomowanie i kasacja samochodów?

Jak wygląda złomowanie i kasacja samochodów?Niestety nie możemy po prostu pozostawić pojazdu na złomowisku i przestać opłacać ubezpieczenie. Aby złomowanie pojazdu było wiążące według prawa musi zostać spełnionych szereg warunków. Przede wszystkim musimy udać się do legalnie działającej stacji demontażu pojazdów. Musi ona posiadać odpowiednie zezwolenie marszałka województwa. Po podpisaniu umowy ze stacją demontażu unieważnia ona dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Zostaje wydane także specjalne oświadczenie stanowiące podstawę do wyrejestrowania pojazdu w odpowiednim wydziale komunikacji. Mając komplet dokumentów możemy już udać się do wydziały komunikacji i wyrejestrować nasz pojazd, tak aby nie musieć płacić obowiązkowych składek na ubezpieczenie. Na ten krok mamy ustawowo 30 dni.

Ile kosztuje złomowanie?

Wszystko zależy od typu i stanu technicznego samochodu. Zazwyczaj jednak jest to niewielka kwota w przedziale od 300 do 500 zł, stanowiąca mniej więcej jego wartość złomową. Z samochodu często wykorzystywane są jeszcze różnego rodzaju sprawne części. Co ważne, jeśli auto nie jest kompletne to może się okazać, że za samochód otrzymamy sporo niższą kwotę. Auto powinno ważyć dokładnie tyle ile jest wpisane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Kasacja pojazdów w Krakowie

Dla mieszkańców Krakowa ciekawą ofertę kasacji pojazdów oferuje firma SCT. Od wielu lat zajmuje się ona skupem i kasacją samochodów wszystkich marek i w każdym stanie technicznym. Firma za wszystkie skupione samochody płaci gotówką i załatwia za byłego właściciela wszystkie formalności. Ofertę firmy SCT znajdziemy tutaj: Kasacja pojazdów Kraków. Aby prawidłowo przeprowadzić kasację pojazdu będziemy potrzebowali dowód rejestracyjny pojazdu, lub jego kopię potwierdzoną w Wydziale Komunikacji oraz kartę pojazdu o ile taka była wydana lub specjalne oświadczenie o jej zagubieniu. Co ważne, samochód nie musi być w momencie kasacji ubezpieczone ani mieć ważnych badań technicznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Transport drogowy towarów - jak wybrać przewoźnika

Transport drogowy towarów – jak wybrać przewoźnika

Nieśmiertelniki jako identyfikatory z ważnymi danymi

Nieśmiertelniki jako identyfikatory z ważnymi danymi – idealne na prezent dla kierowców i dzieci