Kiedy wymienić opony?

0
131
Kiedy wymienić opony?

Opony są nieodłącznym elementem do jazdy samochodu. Jednak czasami zdarzają się usterki w postaci przebicia opony i wówczas auto nie może jechać. Wtedy należy taką oponę wymienić.
Każdy kierowca powinien wiedzieć kiedy wymienić opony, ponieważ nie można jeździć przez cały rok tylko na letnich albo tylko na zimowych oponach. Nie wskazane jest to również dla naszego zdrowia, ponieważ jeżdżąc w zimie na letnich oponach narażamy siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego na kolizję lub wypadek drogowy, który w zimie może skończyć się dla kogoś tragicznie.

Kiedy wymienić opony?

Jeśli się na tym nie znamy, to warto wówczas oddać auto do warsztatu. Jednak nie trzeba zawsze w stu procentach polegać tylko na czyimś zaufaniu, ponieważ można się przejechać i skończyć źle. Warto jest znać kilka podstawowych zasad, których trzeba się pilnować przy wymianie opon. Dlatego że można kontrolować czy osoby, które wymieniają nasze opony robią to profesjonalnie i bezpiecznie.

Jak zmieniać opony?

Jak zmieniać opony?Istnieje pewien schemat, którego należy się trzymać w standardowych sytuacjach wymiany opon. Należy najpierw postawić samochód na płaskim podłożu. Następnie zaciągnąć hamulec ręczny i wrzucić bieg. Kolejno trzeba podstawić kołek pod koło. Teraz już można zacząć luzować śruby koła. Nie należy zapomnieć o opisaniu kół, aby oznaczyć, które jest prawe, lewe, przednie, tylne. Teraz już trzeba odkręcić i zdjąć koło, a powierzchnię na której przylega felga spryskać smarem z miedzią. Jest to dobre zabezpieczenie przez zapieczeniem felgi. Śruby należy oczyścić szczotką drucianą i spryskać miedzią w sprayu. Teraz już tylko przykręcić właściwe koło z zimową opon. Jeśli było ono oznaczone to ułatwi to bardzo pracę.Śruby trzeba dokręcić na krzyż. Oznacza to, że dwie znajdujące się naprzeciw siebie, a następnie dwie pozostałe. Trzeba sprawdzić czy dobrze się trzymają. Czynność trzeba powtórzyć przy każdym kole.

Jest to taki ogólny schemat, którego warto się trzymać. Oczywiście jeżeli ktoś nigdy nie wymieniał kół to ciężko mu będzie jedynie z opisu wymienić koło. Warto do teorii dodać jeszcze praktykę, dzięki temu wiedza się znacznie uporządkuje i pozostanie na dłużej.

Warto także uczyć kobiety jak się wymienia koło, ponieważ pomimo, że nie jest to praca dla kobiet to nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji kiedyś się znajdą. Być może będą musiały sobie poradzić, gdy nie będą miały kogo poprosić o pomoc. Dlatego aby dalej jechać to trzeba umieć wymienić oponę, nawet w ekstremalnych warunkach. Nawet kobiety powinni znać takie czynności jak wymiana opon.

Artykuł przygotowany we współpracy z https://reiski.pl/uslugi/wymiana-opon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj