in

Przygotowujemy samochód do zimy

Wielu kierowców przygotowania do zimy widzi, jako sprawdzenie akumulatora czy wymianę filtrów paliwa. Oczywiście jest to bardzo ważne, bo inaczej w okresie zimowym samochód może nam nie ruszyć z miejsca.

Przygotowujemy samochód do zimyTrzeba jednak pamiętać, że zima to trudny czas dla naszego samochodu i jego karoserii i o to również trzeba będzie skutecznie zadbać, a wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów na wiosnę. Korozja atakuje samochody bardzo często. Dzisiaj kilkuletnie samochody mają pierwsze ogniska rdzy, dlatego trzeba pamiętać o tym żeby na zimę zastosować wosk na całej karoserii. Wybieramy firmowe woski, bo te mają dokładnie takie właściwości, jakie są potrzebne żeby u zyskać pełną ochronę. W sprzedaży znajdziemy również powłoki ceramiczne i kwarcowe. Na pewno znajdziemy taką oferty dla siebie, która jest w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania oraz wymagania. Trzeba utrafić z pogodą żeby wykonać nakładanie wosku na lakier albo trzeba mieć garaż i wtedy takiego problemu mieć nie będziemy.

Co musimy jeszcze zrobić?

Podczas pierwszych mrozów mamy ogromne problemy z otwarciem drzwi. Przymarzają nam uszczelki, a przecież gdybyśmy zastosowali specjalne preparat na uszczelki to nie byłoby takiego problemu. Wyrywanie takich drzwi oznacza uszkodzenie uszczelek, a później woda leci do środka, a podczas jazdy jest bardzo głośno w samochodzie. Jeśli chcemy żeby widoczność była bardzo dobra to warto zadbać o specjalne środki, które będą chroniły nasze szyby przed parą. W sprzedaży jest również niewidzialna wycieraczka, która daje bardzo dobrą widoczność w samochodzie, co zimowych warunkach jest bardzo istotne. Im szybciej zaczniemy interesować się tematem zabezpieczenia samochodu tym lepiej. Znajdziemy ten temat na stronie https://detailingstore.pl/blog/porady/jak-prawidlowo-nakladac-wosk-na-lakier-auta i warto byłoby to sprawdzić. Zima jest długa i uciążliwa, dlatego im lepiej będziemy przygotowani tym więcej zaoszczędzimy na naprawach. Czytajmy i stosujmy te wszystkie profesjonalne porady.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Busy do Berlina

Busem do Berlina w komfortowych warunkach

Wynajęcie auta w Krakowie

Wynajęcie auta w Krakowie