in

Sprężarka Audi A6 C6

Zawieszenie pneumatyczne to bardzo nowoczesne rozwiązanie stosowane w niektórych modelach samochodów osobowych. Pierwszy kompresor zawieszenia zastosowano już stosunkowo dawno temu, jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Pierwsze sprężarki stosowano jednak tylko w pojazdach specjalistycznych, takich jak koparki, ładowarki i inne maszyny robocze. Z czasem jednak zaczęto je instalować w układach zawieszenia samochodów osobowych. Do najlepszych rozwiązań należy sprężarka Audi A6 C6.

Jak działa sprężarka zawieszenia?

Oczywiście zawieszenie pneumatyczne najlepiej sprawdza się w przypadku samochodów terenowych. Możliwość regulowania wysokości prześwitu pomiędzy podłożem i podwoziem auta daje możliwość lepszego wykorzystywania możliwości jezdnych aut terenowych. Jednak ostatnio pneumatyka stosowana jest również w przypadku aut typowo miejskich. Można w tym wypadku wyróżnić sprężarkę Audi A6 C6.

Jak działa sprężarka pneumatyczna zawieszenia? Na koła samochodu poruszający się po nierównościach drogi działają siły o charakterze uderzeniowym. Zawieszenie i elementy resorujące przenoszą te siły na nadwozie. Oczywiście zadaniem elementów resorujących, a więc zawieszenia jest pochłanianie energii tych uderzeń. Ma to na celu osłabianie sił działających na nadwozie. Przede wszystkim redukowanie drgań występujących zwłaszcza przy dużych nierównościach drogi.

Po co stosuje się sprężarki zawieszenia w samochodach?

Niestety tradycyjne zawieszenie mechaniczne nie jest w stanie pochłonąć wszystkich sił działających na koła pojazdu. Kierowca i pasażerowie odczuwają to w sposób bardzo dolegliwy, drgania są bardzo silne. Zawieszenie pneumatyczne świetnie tłumi wszelkie drgania. Zadaniem sprężarki jest utrzymywanie jednolitego prześwitu pojazdu przez cały czas podróży, niezależenie od obciążenia. Kompresor w zależności od typu tłoczy sprężone powietrze lub azot do specjalnych siłowników, które regulują położenie układu jezdnego. Dodatkowo resorowanie nadwozia może być bardziej miękkie, co poprawia komfort jazdy. Wszystko to wyróżnia sprężarkę Audi A6 C6.

Sprężarka Audi A6 C6

Czy zawieszenie pneumatyczne ma wady? Niestety niektóre rozwiązania są dość zawodne. W wersji zawieszenia, która wykorzystuje poduszki – miechy okazuje się często, że elementy te muszą być często wymieniane, gdyż łatwo ulegają zużyciu, zwłaszcza w okresie zimowym. Uszkodzenie poduszek powoduje bardziej intensywną pracę sprężarki zawieszenia, co może powodować jej przeciążenie i awarię. Tych problemów nie musza obawiać się użytkownicy Audi. Sprężarka Audi A6 C6 to nowoczesne urządzenie. Konstruktorzy sprężarki Audi A6 C6 wyciągnęli wnioski z błędów popełnionych przy innych modelach kompresorów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

One Comment

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Amortyzatory Mercedes W211

Amortyzatory Mercedes W211

Ile kosztuje przegląd techniczny 2018

Ile kosztuje przegląd techniczny 2020? Ceny idą w górę!