in

Odpady niebezpieczne, czyli jak wykonać utylizację olejów przepracowanych

Odpady niebezpieczne, to szczególny rodzaj materiałów, podlegających dodatkowym regulacjom prawnym. Jest to związane ich szkodliwością dla środowiska, oraz zdrowia i życia człowieka. Odpady niebezpieczne cechuje najczęściej łatwopalność, toksyczność, korozyjność, oraz wysoka szkodliwość. Lista niebezpiecznych substancji jest bardzo długa, a wśród nich znajduje się olej. Utylizacja olejów przepracowanych, powinna być wykonana zgodnie z ustawą prawną o odpadach szkodliwych. Za nieprzestrzeganie prawa, grożą bardzo wysokie kary. Warto więc utylizację powierzyć fachowcom.

Utylizacja olejów przepracowanych – jak powinna wyglądać?

Każda firma, która dysponuje odpadami niebezpiecznymi, ma obowiązek prawny zadbać o ich prawidłowe składowanie i utylizację. Dotyczy to także rożnego rodzaju olejów przemysłowych i smarowych, które nie mogą być powtórnie użyte i wykorzystane. Ten rodzaj odpadów, najczęściej produkują stacje obsługi pojazdów, zakłady mechaniczne, remontowe i przemysłowe. Zaliczamy tu, zużyte oleje produkowane z ropy naftowej, oleje estrowe, oraz te, będące mieszaniną wody i substancji olejowych. Ich szkodliwość jest ogromna, dlatego wymagają zastosowania szczególnych technik utylizacji. Rozlane zanieczyszczają glebę i wody gruntowe, stanowią materiał łatwopalny, który po zapaleniu wydziela bardzo toksyczne związki chemiczne. Dym ma silne właściwości drażniące, powoduje kaszel, zawroty głowy i duszności.  Szkodliwość tego rodzaju odpadów jest więc bezsporna.

Utylizacja olejów przepracowanych, powinna być wykonana w sposób najbardziej bezpieczny, nie tylko dla środowiska, ale i osób ją przeprowadzających. Stąd też konieczne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji i uprawnień. Przedsiębiorca ma więc obowiązek zlecić utylizację tylko sprawdzonym i rzetelnym firmom, które spełniają wszystkie wymogi prawne. Modeko.net.pl, gwarantuje najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo w zakresie gospodarowania odpadami niebezpiecznymi. Profesjonalna gospodarka odpadami na każdą skalę, daje pewność, że utylizacja będzie wykonana fachowo, bezpiecznie i co najważniejsze – zgodnie z prawem. Utylizacja odpadów szkodliwych, to bardzo poważna czynność, którą należy powierzyć tylko doświadczonym fachowcom. Modeko.net.pl, to zdecydowanie najlepszy wybór na rynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tanie busy do Szwajcarii

Tanie busy do Szwajcarii

Jak uprzyjemnić sobie zimowe wieczory

Jak uprzyjemnić sobie zimowe wieczory