Odpady niebezpieczne, czyli jak wykonać utylizację olejów przepracowanych

0
25
Zużyty olej - Co z nim zrobić? Jak znaleźć skup oleju przepracowanego?

Odpady niebezpieczne, to szczególny rodzaj materiałów, podlegających dodatkowym regulacjom prawnym. Jest to związane ich szkodliwością dla środowiska, oraz zdrowia i życia człowieka. Odpady niebezpieczne cechuje najczęściej łatwopalność, toksyczność, korozyjność, oraz wysoka szkodliwość. Lista niebezpiecznych substancji jest bardzo długa, a wśród nich znajduje się olej. Utylizacja olejów przepracowanych, powinna być wykonana zgodnie z ustawą prawną o odpadach szkodliwych. Za nieprzestrzeganie prawa, grożą bardzo wysokie kary. Warto więc utylizację powierzyć fachowcom.

Utylizacja olejów przepracowanych – jak powinna wyglądać?

Każda firma, która dysponuje odpadami niebezpiecznymi, ma obowiązek prawny zadbać o ich prawidłowe składowanie i utylizację. Dotyczy to także rożnego rodzaju olejów przemysłowych i smarowych, które nie mogą być powtórnie użyte i wykorzystane. Ten rodzaj odpadów, najczęściej produkują stacje obsługi pojazdów, zakłady mechaniczne, remontowe i przemysłowe. Zaliczamy tu, zużyte oleje produkowane z ropy naftowej, oleje estrowe, oraz te, będące mieszaniną wody i substancji olejowych. Ich szkodliwość jest ogromna, dlatego wymagają zastosowania szczególnych technik utylizacji. Rozlane zanieczyszczają glebę i wody gruntowe, stanowią materiał łatwopalny, który po zapaleniu wydziela bardzo toksyczne związki chemiczne. Dym ma silne właściwości drażniące, powoduje kaszel, zawroty głowy i duszności.  Szkodliwość tego rodzaju odpadów jest więc bezsporna.

Utylizacja olejów przepracowanych, powinna być wykonana w sposób najbardziej bezpieczny, nie tylko dla środowiska, ale i osób ją przeprowadzających. Stąd też konieczne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji i uprawnień. Przedsiębiorca ma więc obowiązek zlecić utylizację tylko sprawdzonym i rzetelnym firmom, które spełniają wszystkie wymogi prawne. Modeko.net.pl, gwarantuje najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo w zakresie gospodarowania odpadami niebezpiecznymi. Profesjonalna gospodarka odpadami na każdą skalę, daje pewność, że utylizacja będzie wykonana fachowo, bezpiecznie i co najważniejsze – zgodnie z prawem. Utylizacja odpadów szkodliwych, to bardzo poważna czynność, którą należy powierzyć tylko doświadczonym fachowcom. Modeko.net.pl, to zdecydowanie najlepszy wybór na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj