in

Pomoc drogowa – kiedy potrzebna?

Niestety nie raz musimy się zetknąć z problemem, gdy nasz samochód odmówi posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie.  Gdy na naszej desce rozdzielczej zapali się czerwona kontrolka na przykład dotycząca awarii silnika powoduje ona często brak możliwości dalszej jazdy. Dlatego w tym momencie niezbędne może być wezwanie pomocy drogowej w celu odprowadzenia naszego auta do warsztatu.

Pomoc drogowa– kiedy jest niezbędna?

Jest to dla każdego kierowcy i właściciela auta duży stres, ponieważ wie, że poniesie niespodziewane duże koszty ściągnięcia i naprawy samochodu. Jeszcze gorzej jest, gdy do awarii dojdzie na autostradzie. Wtedy wezwanie pomocy drogowej powinno się odbyć jak najszybciej, aby nasz samochód nie stanowił żadnego zagrożenia. Należy taki pojazd opuścić jak najszybciej i udać się w bezpieczne miejsce. Warto zatrzymać samochód, jeżeli to możliwe na pasie wyłączonym z ruchu lub na poboczu, gdy ono występuje. Gdy zauważymy problemy z autem powinniśmy ,wtedy jak najszybciej zatrzymać się w bezpiecznym miejscu.

Jak wygląda praca pomocy drogowej?

Ludzie pracujący w tym zawodzie są w każdej chwili w gotowości, aby rozpocząć akcję ściągania danego pojazdu. Do zadań ich należy bezpieczne zabezpieczenie pojazdu transportowanego i jego wszystkich części. Zdarza się bardzo często, że samochodami odholowanymi są pojazdy biorące w różnych rodzajów kraksach. Zdarzyć się może, że dany samochód zostaje odholowany również od razu do kasacji. Zabezpieczają oni na miejscu wszystko tak, aby spod danego pojazdu nie wyciekały żadnego rodzaje płynów, czy oleje niebezpieczne dla środowiska i zagrażające wywołaniu pożaru. Są oni drugą instancją po strażakach dbającą o porządek na drogach. W razie jakiś trudności mogą oni pomagać w usuwaniu niebezpiecznych substancji lub przeszkód będących na drodze. Posiadają oni samochody o odpowiednich mocach i haki do wyciągania pojazdów znajdujących się w rowach po wypadkach. Doceniajmy te rodzaje firmy, bo dbają o nasze bezpieczeństwo i pomagają w usunięciu naszych pojazdów z dróg. Gdy nie odpala nam samochód są oni niezbędni. Bez ich pomocy stalibyśmy na poboczu i nie wiedzieli co mamy zrobić z naszym mieniem. Podobnie sprawa się tyczy zepsutych motocykli, czy skuterów. Trudno pchać skuter do najbliższego warsztatu przez dłuższą ilość kilometrów.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do konta bankowego przez internet

Dostęp do konta bankowego przez internet

Jakie części najczęściej narażone są na zużycie w wózkach widłowych?

Jakie części najczęściej narażone są na zużycie w wózkach widłowych?