in

Pokrowiec na motocykl – jaki wybrać?

Pokrowiec na motocykl – jaki wybrać? Nad tym zastanawia się każdy fan motocyklów. Warto zabezpieczyć się w odpowiednie narzędzia do motocykli. Tak by nasz ukochany motor, przez długi czas utrzymywał dobry stan techniczny i wizualny.

Pokrowiec na motocykl – jaki wybrać?

Pokrowiec na motocykl - jaki wybrać?Do wyboru mamy wiele modeli i rodzajów pokrowców jakie możemy wybrać. Wszystko zależne jest od tego jakie mamy wymagania, preferencje i gusta. Nie każdy chce mieć jednolity pokrowiec. Jest wiele dostępnych na rynku marek z pokrowcami, takie najbardziej popularne marki to: Oxford, Rumo Bike, MotoTent oraz Extreme. Jaki pokrowiec wybrać, zależne jest również od tego w jakich warunkach przetrzymujemy motocykl, czy parkujemy nim przy bloku pod gołym niebem, pod drzewami czy w garażu. Warto wybrać pokrowiec lekki byśmy bez problemu zdołali go przenieść z miejsca na miejsce. Istotne jest również to by na dole pokrowiec miał ściągacz w celu zabezpieczenia go przed porywami wiatru. Tak, by kurz i woda nie dostały się do wewnątrz. Istotne jest by pokrowiec był wodoodporny i nie przepuszczał deszczu. Wiele z dostępnych pokrowców zawiera również wentylację dla wody, która w środku ulega skraplaniu. Warto także zastanowić się nad innym kolorem pokrowca niż czarny, ponieważ jaśniejsze np. srebrne odbijają promienie słoneczne i zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się motocykla. Są również dostępne żaroodporne pokrowce na motocykl. Jednak cena za nie jest już sporo wyższa, natomiast jest to już inwestycja na kilka lat do przodu. Lepiej zainwestować większą kwotę, a cieszyć się pokrowcem przez lata.

Pokrowce na stelażach

Produkowane są także pokrowce na stelażach. Jest to idealne rozwiązanie na pokrowiec, niestety jednak nie da się go przewieźć ze sobą. Jest to stały pokrowiec na stelażu, tworzący mini garaż dla motoru. Takie pokrowce w swoim wyposażeniu posiadają, również kłódkę zabezpieczającą przed kradzieżami. Pokrowiec na motocykl – jaki wybrać? Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie i jak będziemy go użytkować? Czy w garażu czy na otwartej przestrzeni i czy będziemy go przewozić. Wtedy łatwiej będzie nam podjąć decyzję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

One Comment

Leave a Reply
  1. Ja korzystam z oxforda i jestem zadowolony. Ważne, żeby dobrać odpowiedni rozmiar, jeśli chcecie przykrywać moto + kufry musi być odpowiednio większy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dlaczego warto korzystać z ASO

Dlaczego warto korzystać z ASO

Narzędzia warsztatowe dla amatorów i profesjonalistów – gdzie kupić