in

Zmiana stylu życia

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Kolosalny wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo zyskać błyskawicznie. Każdy cel należy się osiągać małymi krokami. Aby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w dłuższym okresie czasu.

1 krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego odpoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze uzależnione jest od odpowiedniej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dzień dobry. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będzie bieganie, czy pływanie, czy jazda na rowerze.

Czwarty krok

Trzeba wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast cukierków i batoników. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zielonego na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne schorzenia dopadają nas rzadko.

Siódmy krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przygotowane w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najcięższe chwile. Ma to duże znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób zachowania.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem blogs4shops.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypowiedzenie umowy OC – co musisz wiedzieć?

Wypowiedzenie umowy OC – co musisz wiedzieć?

Co jest potrzebne do naprawy przegniłych progów w aucie?

Co jest potrzebne do naprawy przegniłych progów w aucie?